Porażka Radomki w pierwszym meczu fazy play-off

Osłabiona brakiem Katarzyny Skorupy i Janisy Johnson E.Leclerc Moya Radomka Radom przegrała na własnym parkiecie 1:3 z DPD Legionovią Legionowo w pierwszym meczu fazy play-off Tauron Ligi.

Do połowy drugiego seta wydawało się, że radomianki łatwo poradzą sobie z rywalkami. Od początku pierwszej partii zdecydowanie górowały, wygrywając premierową odsłonę 25:15. Ekipa z Legionowa po pierwszej partii notowała 15 procent skuteczności w ataku, a jedna z liderek, Oliwia Różański, choć skończyła dwa z ośmiu ataków, to była najskuteczniejszą zawodniką przyjezdnych. Po drugiej stronie siatki liczby były dużo bardziej okazałe – Bruna Honorio skończyła pięć z ośmiu ataków, a Justyna Łukasik w czterech próbach nie pomyliła się ani razu.

I tak ten mecz wyglądał do połowy drugiego seta, dokładnie do wyniku 15:10 dla gospodyń. Później rywalki zdobyły punkt, a na zagrywkę poszła Alicja Grabka i DPD Legionovia zaczęła najpierw odrabiać straty, później doprowadziła do remisu, następnie wyszła na prowadzenie i je powiększała. Od stanu 15:10 do stanu 15:19 – tak wyglądał ten fragment meczu. Ba, do końca seta od stanu 15:10 radomianki zdobyły zaledwie cztery punkty. Nieprawdopodobne!

Dla gości ten moment był przełomem. Zawodniczki Alessandro Chiappiniego uwierzyły w siebie i zaczęły nadawać ton grze. W trzeciej partii prowadziły w końcówce 21:18, później był remis po 22, ale w końcówce najpierw zablokowana została Bruna Honorio, a później skutecznym atakiem dała wygraną w tej partii swojej drużynie Różański. W ostatniej, czwartej partii, również to Różański była kluczową postacią. W końcówce radomianki, tak jak w trzeciej partii, dogoniły rywalki, ale legionowianki się obroniły. A ostatni punkt asem serwisowym zdobyła Diana Dąbrowska.

Stan w rywalizacji do dwóch zwycięstw: Radomka – Legionovia 0:1. Drugi mecz rozegrany zostanie w sobotę o godz. 17:30 w Legionowie.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo 1:3 (25:15, 19:25, 23:25, 22:25)

Radomka: Rodrigues de Almeida 10, Honorio 31, Picussa 11, Łukasik 4, Twardowska 6, Zaborowska 2, Witkowska (libero) oraz Bałucka 3, Biała 2.

Legionovia: Tokarska 8, Oliveira Souza 8, Rivero Marin 10, Różański 25, Stafford 10, Grabka 6, Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Dąbrowska 1, Majkowska 1, Matejko.

MVP: Alicja Grabka (Legionovia).