Porażka Radomki z wiceliderem

W meczu 14. kolejki Tauron Ligi siatkarki Moya Radomki Radom przegrały u siebie 1:3 z PGE Rysice Rzeszów.

Podopieczne Stefano Micolego rozpoczęły spotkanie z dużym animuszem, świetnie grały w bloku i prowadziły nawet kilkoma punktami. Niestety, w końcówce radomianki zaczęły popełniać proste błędy i ostatecznie przegrały premierową partię do 21.

Kolejny set to pełna dominacja wiceliderek z Rzeszowa, ale w trzeciej partii Radomka zdołała wygrać 25:23. W następnym secie Rysice pokazały jednak pazur i nie dały szans naszej drużynie, wygrywając 25:17, a w całym starciu 3:1.

Moya Radomka Radom – PGE Rysice Rzeszów 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 17:25)

Radomka: Łyczakowska 1, Gałkowska 14, Johnson 18, Murek 15, Świrad 11, Scholzel 4, Stenzel (libero) oraz Rybak-Czyrniańska, Gajer, Reiter, Nowakowska, Moskwa.

Rysice:  Wenerska 5, Orvosova 22, Coneo 22, Kalandadze 21, Centka 5, Jurczyk 3, Szczygłowska (libero) oraz Makarowska-Kulej, Kowalska 2, Szlagowska, Jurczyk 3.

MVP: Amanda Coneo (Rysice).