„Portrety i metafory życia” pierwszą wystawą w Kamienicy DeskurówWystawa „Portrety i metafory życia” zainauguruje działalność Kamienicy Deskurów. We wnętrzu zrewitalizowanego, zabytkowego budynku zostanie zaprezentowanych ok. 70 dzieł sztuki współczesnej. Będą to prace z kolekcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Około 70 dzieł sztuki współczesnej – tyle prac z kolekcji Muzeum im. Jacka Malczewskiego zostanie zaprezentowanych w Kamienicy Deskurów. Wernisaż wystawy „Portrety i metafory życia” odbędzie się już w piątek, 11 czerwca. Będzie to pierwsza ekspozycja inaugurująca kulturalną działalność zabytkowego obiektu na Mieście Kazimierzowskim – mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński.

Na pierwszej wystawie zaprezentowanej w wyremontowanej Kamienicy Deskurów będzie można zobaczyć przede wszystkim portrety, a także sceny rodzajowe czy historyczne. Nie zabraknie też dzieł wybitnych artystów takich jak Edward Dwurnik czy Jerzy Bereś.

Wystawę „Portrety i metafory życia” będzie można zwiedzać bezpłatnie. Na piątkowy wernisaż, który odbędzie się o godz. 18, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Komentarze