Postępy prac na radomskim lotniskuRozbudowa lotniska na radomskim Sadkowie postępuje zgodnie z planem. Aktualnie trwa budowa wieży Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Trwają również prace przy drogach kołowania i płytach postojowych. Są już chętni na zagospodarowanie punktów gastronomiczno-usługowych w terminalu lotniska

Prace związane z rozbudową lotniska na radomskim Sadkowie postępują zgodnie harmonogramem – informuje inwestor Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Aktualnie trwa kompletowanie dokumentacji umożliwiającej budowę drogi patrolowej. Został ogłoszony również przetarg na sieć szkieletową, która połączy wszystkie budynki znajdujące się na lotnisku – informuje Piotr Rudzki, rzecznik PPL.

Jak informuje Piotr Rudzki, zakończyło się przyjmowanie ofert na zagospodarowanie punktów gastronomiczno-usługowych w terminalu lotniska na radomskim Sadkowie. Do ogłoszonego przetargu zgłosiło się sześć podmiotów chętnych do objęcia lokali gastronomicznych oraz pięć do zagospodarowania lokali komercyjnych. – Nie ma takiego miejsca, na które nie byłby chętny jakiś oferent – dodaje Rudzki. 

Przewidywany termin oddania lotniska do użytkowania to trzeci kwartał 2022 roku.

Komentarze