Postulują za wojewódzkim RadomiemRadom powinien być miastem wojewódzkim. Tak uważają członkowie nieformalnej grupy „Wojewódzki Radom”, którzy spotkali się z radomianami aby przedstawić swoje argumenty za przywróceniem grodowi nad Mleczną statusu miasta wojewódzkiego

Jak sami mówią o sobie są radomianami niezwiązanymi z żadną partią polityczną, o różnych poglądach i zainteresowaniach. Łączy ich jednak jedno – przekonanie, że Radomiowi powinien zostać przywrócony status miasta wojewódzkiego. Na Placu Corazziego członkowie grupy spotkali się z dziennikarzami i mieszkańcami miasta, aby przybliżyć argumenty za tym rozwiązaniem. – Radom może być znowu wojewódzki w związku z planowaną korektą podziału administracyjnego – mówi dr Łukasz Zaborowski.

Jak wyjaśnił Maciej Zieliński, członkowie grupy domagają się więc większej samorządności dla regionalnej części województwa mazowieckiego.

Marta Ratuszyńska zwróciła uwagę na finanse przyszłego, nowego województwa. – To główny argument przeciwników, którzy podkreślają, że budżet nowego województwa straci na wydzieleniu Warszawy – dodała Ratuszyńska.

 

Mateusz Kiełczyński zaznaczył, że pieniądze nie są najważniejszym argumentem za przywróceniem Radomiowi statusu miasta wojewódzkiego.

Z argumentami grupy można zapoznać się na stronie internetowej wojewodzkiradom.pl oraz facebookowym profilu „Radom – miasto wojewódzkie”.

KomentarzeCLOSE
CLOSE