full screen background image
Search

Potrójny sukces III Radomskiej Giełdy Winyli

->

III edycja Radomskiej Giełdy Winyli, która odbyła się w sobotę (16.03.2019 r.) cieszyła się spektakularnym powodzeniem. Rekordowa frekwencja wystawców i uczestników, udział legendarnego wokalisty zespołu Oddział Zamknięty i przede wszystkim 30 tysięcy czarnych krążków, które przez kilka godzin przyciągały melomanów z Radomia i okolic, potwierdzają sukces tegorocznej imprezy zorganizowanej przez Media Markt Radom i Radio Radom.

Radomska Giełda Winyli to niepowtarzalne wydarzenie z czarnym krążkiem w roli głównej. W tym roku odbyła się trzecia edycja imprezy, rekordowa pod względem ilości płyt winylowych, które z oceanu krążków mogli „wyłowić” miłośnicy tego nośnika dźwięku. – To jest prawdziwe szaleństwo. Sami sprzedawcy zauważają, że przy trzeciej edycji nie ma już przypadków. Tu przychodzą ludzie, którzy wiedzą, czego szukają. Pojawiają się albo już z gotową listą albo „polują” na ciekawe wydania. Po uśmiechach na twarzy, po tym, jak ludzie noszą pod pachami całe pliki płyt widać, że zarówno  po stronie sprzedających, jak i kupujących można ogłosić sukces – mówił Mariusz Turczyk, redaktor Radia Radom.

Giełda Winyli tradycyjnie odbyła się w pasażu Centrum Handlowego M1, przed Media Markt. Na fanów czarnego krążka czekało tysiące płyt winylowych zarówno nowych, jak i używanych. Miłośnicy tego nośnika dźwięku przez cały dzień mogli „buszować” w kolekcjach wystawców. – Giełda od pierwszej edycji rozrosła się co najmniej trzykrotnie. Zjeżają się tu ludzie z całej Polski, a Radom stał się na mapie ważnym punktem, jeśli chodzi o „wąchanie winyla” –  stwierdził Paweł Sułecki, radomski entuzjasta czarnych krążków.

Organizatorzy III Radomskiej Giełdy Winyli gościli przedstawicieli największych i najbardziej znanych w kraju firm zajmujących się handlem płytami winylowymi, nie zabrakło kolekcjonerów oraz antykwariuszy. – Jak przy każdej edycji mam do zaoferowania melomanom duży wybór płyt oryginalnych z rynku amerykańskiego, angielskiego i z zachodniej Europy, ale także bardzo ciekawe wydania japońskie – podkreślił przedstawiciel firmy Music Fan Warszawa. 

Mocnym punktem imprezy byli wystawcy zajmujący się sprzętem służącym do odtwarzania muzyki z płyt winylowych. – Miłośnikom czarnego krążka mamy do zaoferowania wspaniałe wzmacniacze lampowe i wzmacniacze tranzystorowe, które służą do tego, aby brzmienie było najcudowniejsze – opisywał Jarosław Łukaszewicz z firmy Haiku Audio. – Tym razem zaprezentowaliśmy źródła, czyli gramofony w szerokiej postaci marki Dual – dodał Artur Ciuba z firmy Nomos Audio Vintage.

W harmonogramie III Radomskiej Giełdy Winyli znalazły się również warsztaty z kalibracji gramofonów, pokazy najnowszych domowych systemów stereo, prezentacja i możliwość zakupu sprzętu vintage: gramofonów, wzmacniaczy, magnetofonów kasetowych i szpulowych, tunerów oraz demonstracja najnowszych konstrukcji wzmacniaczy lampowych. Gościem specjalnym wydarzenia był Krzysztof Jaryczewski, legendarny wokalista zespołu Oddział Zamknięty.

– Spotkanie z Krzysiem Jaryczewskim, 30 tysięcy winyli, a do tego przepyszne kawy, które przez całą giełdę serwował uczestnikom wydarzenia nasz kolega barista – opisywał Marcin Getler z Media Markt Radom.

– Dziś obsługujemy 4 ekspresy i robimy kawę dla uczestników giełdy. Sam nie tylko lubię kawę, ale także i czarne krążki. To jest styl retro –  kawa i winyl to świetny duet – powiedział barista Arkadiusz Bielawski.

Organizatorami III Radomskiej Giełdy Winyli byli: Daniel Wojtysiak – dyrektor Media Markt Radom, Mariusz Turczyk – redaktor Radia Radom oraz Marcin Getler – Media Markt Radom.

Fotorelacja z III edycji Giełdy Winyli w Radomiu dostępna jest tutaj.

Komentarze