Powiat radomski w czerwonej strefiePowiat radomski w czerwonej strefie. Oznacza to, że od soboty będą obowiązywały w naszym regionie nowe obostrzenia. Powiat radomski zostanie objęty czerwoną strefą z wyłączeniem Radomia. Miasto nadal pozostanie w strefie żółtej

152 powiaty w tym radomski – rząd poszerza wykaz regionów, które od soboty wejdą do czerwonej strefy. To w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa. Na listę zakwalifikował się także powiat radomski, ale z wyłączeniem samego Radomia – mówi starosta radomski Waldemar Trelka.

Objęcie czerwoną strefą powiatu radomskiego wiąże się z wprowadzeniem kolejnych rygorów. Dotyczą one przede wszystkim ograniczenia kontaktu społecznego. Od soboty w sklepach będzie mogło przebywać 5 osób na jedną kasę, w szkołach ponadpodstawowych zostanie wprowadzone nauczanie zdalne. Od poniedziałku będzie obowiązywał zakaz organizacji wesel.

Oprócz tego w strefie czerwonej będą obowiązywały takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej. To m.in. nakaz noszenia maseczki w przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, miasto lub powiat zostaje włączony do czerwonej strefy, gdy w ciągu ostaniach 14 dni na 10 tys. mieszkańców zostanie zdiagnozowanych więcej niż 12 nowych przypadków zakażania koronawirusem.

KomentarzeCLOSE
CLOSE