Powrót indiańskiej wioski na UstroniuPiknik integracyjny, tańce z Indianami, występ zespołu Fanfara Avantura – to niektóre atrakcje kolejnej odsłony imprezy Scena letnia. Tym razem będzie ona pod hasłem Powrót indiańskiej wioski na Ustroniu

Podczas imprezy na Ustroniu na terenie dawnej wioski indiańskiej, pojawią się „czerwonoskórzy Indianie”.

W godz. 16 – 18.30 grupa TatankaArt przygotuje dla całych rodzin piknik integracyjny „Na tropie Indian”, podczas którego przewidziano szereg gier i zabaw, m.in. malowanie twarzy, strzelanie z łuku, rzut indiańskimi lotkami, rzut na rogi bizona.

W godz. 18.30 – 19 zaplanowano pokaz tańców w stylu „pow-wow”. Będą to najbardziej ekspresyjne tańce męskie, w tym myśliwskie i zwiadowcze.
Następnie zespół przeprowadzi konkurs „tańca ziemniaka” z nagrodami.

O godz. 19 na scenie pojawi się zespół Fanfara Avantura, który przeniesie publiczność do świata energetycznej muzyki bałkańskiej.

Tsigunz Fanfara Avantura, jak sami o sobie piszą, to „ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy pol-muzowkich przydęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu, po prostu tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy!”

Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem. Zazdroszcząc Cyganom ich kultury i talentu, Tsigunz kradną tradycyjne melodie z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, aby je potem bezcześcić i torpedować zdobyczami muzyki XXI wieku, łącząc tradycyjne instrumenty dęte i perkusyjne z najnowszymi osiągnięciami techniki, opracowanymi w Japonii a wyprodukowanymi w Chinach.

Wszystko to przeniesione na polski grunt, z tradycjami polskiej szkoły jazzu i postromantycznymi odniesieniami do słowiańskiej melodyki. Nie bez znaczenia jest strona wizualna występów. Zamiłowanie muzyków do zarostu, tombakowej biżuterii oraz charakterystycznego podrygiwania owocuje błyskawicznym sprzężeniem zwrotnym z publicznością głównie płci pięknej.

Na imprezę wstęp wolny.

Powrót indiańskiej wioski odbędzie się w sobotę, 15 czerwca w Parku Ustronie, od strony ul. Pallotyńskiej.

Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą koce i piknikowe kosze.

Komentarze