full screen background image

Powrót jam session i „Ars scenica” w AmfiteatrzeW ramach odskoczni od polityki MOK „Amfiteatr” przygotował dla radomian ucztę muzyczno-teatralną utrzymaną w swobodnym klimacie. Na pierwszy ogień jam session i zespół Yate’ w roli gospodarza. Dzień później inauguracja nowego teatralnego cyklu „Ars scenica”.

Jam session i zespół Yate’

Gospodarzem piątkowego wieczoru będzie zespół Yate’. – To formacja założona w styczniu 2017 r. jako trio instrumentalno-improwizacyjne, czerpiące inspiracje z różnych odmian jazzu, bluesa i rocka. Obecnie zespół tworzą: Natalia Imbor (wokal), Paweł Wójcik (gitara elektryczna), Bogusław Stępień (perkusja) i Albert Zapalski (gitara basowa). Jednym z głównych celów młodych muzyków, wchodzących w skład zespołu, jest tworzenie nowych połączeń stylistycznych oraz odważne zagłębianie się w progresywne gatunki muzyczne. W marcu 2017 r. zespół Yate’ zdobył główną nagrodę na festiwalu „Muzyczne Kaziki”, a w lipcu tego roku brał udział w Suwałki Blues Festival. Po koncercie – improwizacje i scena dla gości. Zapraszamy muzyków z instrumentami, do Waszej dyspozycji będą: perkusja, wzmacniacz gitarowy oraz basowy – zachęciła Katarzyna Wiśniewska z MOK „Amfiteatr”.

Jam session rozpocznie się 26 października o godz. 20:00 w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Impreza potrwa do północy. Wstęp wolny.

Pod 13 – Ars scaenica

W kameralnej przestrzeni „Pod 13” swoje spektakle pokażą najlepsze teatry amatorskie z Polski. Na inaugurację cyklu Ars scaenica zaprezentuje się Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. z wielokrotnie nagradzanym „Knieniem”. – Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. została powołana do życia w kwietniu 2011 roku przez Piotra Kumora w trakcie trwania Tyskich Spotkań Teatralnych. Skład grupy to zgrany zespół zainteresowany tworzeniem, w każdym tego słowa znaczeniu – podkreśliła Katarzyna Wiśniewska.

„Knienie” to historia chemicznego związku przedstawiona jeden do jednego. Dramat mieszkający między słowami, które nie wyrażają tego, co bohaterowie czują i myślą. Pełnia tej historii rozgrywa się poza tym, co widać i słychać. W warstwie literackiej, dramat napisany przez Marcina Stachonia, to proste słowa, proste i ostre jak noże, którymi codziennie kroi się chleb. Spektakl został zrealizowany przy wsparciu lokalowym Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

Spektakl „Knienie” odbędzie się 27 października br. o godz.18:00 „Pod 13” przy ul. Parkowej 1. Bilety po 10 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Liczba miejsc ograniczona.

Komentarze