Powrót na właściwe tory Radomki

Siatkarki Radomki Radom wygrały w meczu domowym z Jokerem Świecie 3:1. To zwycięstwo umocniło ich w czołówce tabeli.

W pierwszym meczu rewanżowym siatkarki Radomki Radom ponownie w tym sezonie zmierzyły się z doskonale sobie znanym Jokerem Świecie. W meczu inaugurującym rozgrywki, siatkarki z Radomia okazały się minimalnie lepsze od zawodniczek ze Świecia, wygrywając 2:3.

W spotkaniu rewanżowym emocji również nie brakowało. Pierwszy set zakończył się minimalną wygraną podopiecznych Jacka Skroka 25:23. Druga odsłona to już bezpieczniejsza gra i spokojne zwycięstwo 25:19. Trzecia partia wlała w serca przyjezdnych nadzieję, że losy tego spotkania można jeszcze odwrócić. W tej partii ostre lanie dostały siatkarki Radomki, przegrywając 14:25. Na szczęście to zaćmienie trwało tylko przez jednego seta i w kolejnym już radomianki wzięły się do pracy wygrywając  25;20 i cały mecz 3;1.

Każdy set rozpoczynał się tak samo. Joker odskakiwał na kilka punktów, a potem musieliśmy gonić wynik. W trzech partiach nam się udało, a w jednej dostaliśmy srogą lekcję. Na szczęście w czwartym secie moja drużyna się obudziła i wywalczyliśmy dziś cenne trzy punkty – powiedział Jacek Skrok, trener E. Leclerc Radomki Radom.

To zwycięstwo pozwoliło umocnić się w czołówce tabeli. Na trzecim miejscu dzięki lepszemu bilansowi setów plasuje się najbliższy rywal Radomki, Solna Wieliczka. To spotkanie rozegrane zostanie 16 grudnia o godz. 18 w Wieliczce.

E. Leclerc Radomka Radom – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:1 (25:23, 25:19, 13:25, 25:20)

E. Leclerc Radomka Radom: Przepiórka, Borawska, Kubacka, Miechowicz, Biała, Ponikowska, Samul (l) oraz, Szczepańska, Pelczarska, Czajka, Śmieszek, Gądek, Molenda