Powstanie filmowy przewodnik po Powstaniu Listopadowym na Południowym MazowszuRadomski historyk, reżyser i scenarzysta Przemysław Bednarczyk rozpoczął prace nad nową historyczną produkcją filmową pod tytułem „Rok 1831 w widłach Wisły i Pilicy Filmowy przewodnik po Powstaniu Listopadowym na Południowym Mazowszu”

Produkcja będzie opowiadała o wydarzeniach, bitwach i potyczkach, które rozgrywały się podczas Powstania Listopadowego na terenie Południowego Mazowsza, w tym m.in. w bliskich okolicach Radomia.
– Bardzo nam zależy na tym, żeby przy realizacji tego przedsięwzięcia włączyć wspólnoty społeczności lokalnych – zapowiada Bednarczyk

Film będzie miał formę przewodnika po miejscach, które były niemym świadkiem wydarzeń sprzed blisko 200 lat. Będzie to przy okazji odkrywanie zapomnianych bohaterów Powstania Listopadowego.

W projekt dotychczas zaangażowało się siedem gmin. Twórcy przewodnika planują z propozycją współpracy przy realizacji zdjęć dotrzeć do około dwudziestu gmin z Południowego Mazowsza. Premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

Komentarze