„Powstanie Styczniowe 1863-1864. Pamiętamy”



Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu wraz z radomskim Oddziałem Świętokrzysko-Radomskiego Polskiego Towarzystwa Leśnego zorganizowała konferencję dotyczącą dwutomowej publikacji „Powstanie Styczniowe 1863-1864. Pamiętamy”
Dlaczego tak ważne dla leśników jest to wydarzenie mówi rzecznik prasowy Edyta Nowicka:
Wydarzenia Powstania Styczniowego odbywały się, w dużej mierze, na terenie lasów. Mamy u siebie bardzo dużo miejsc pamięci narodowej, miejsc potyczek, miejsc bitew, różnych obelisków, krzyży.  W naszych szeregach pracuje zastępca dyrektora, Piotr Kacprzak, który zajmuje się historią  pasjonuje się historią w kontekście leśnym i opracował bardzo duże, dwutomowe wydawnictwo, z okazji 160 i 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W szerokim kontekście mówi o tym, co działo się właśnie na terenach leśnych odnośnie powstania styczniowego. To właśnie tutaj odbywała się większość wydarzeń związanych z Powstaniem.
Dodaje także, co czekało na uczestników konferencji:
 Mogliśmy wysłuchać szereg wystąpień między innymi pana Pawła Staszczaka, historyka z okolic Staszowa, który mówił o kontekście ogólnym powstania, a także dyrektora, Piotra Kacprzaka, który przedstawił referat „Nim wybuchło powstanie styczniowe” oraz jak postała publikacja „Powstanie Styczniowe 1863-1864. Pamiętamy” – ile trzeba źródeł przejrzeć, ile odwiedzić organizacji i instytucji, ile wypraw terenowych odbyć, aby tak wielka publikacja powstała. Bardzo się cieszymy, że wiele osób chce tę publikację czytać, chce wejść w jej posiadanie.
Podczas konferencji zastępca Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej Piotr Kacprzak, który za chwilę odchodzi na emeryturę otrzymał Krzyż Komandorski Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Po publikację można zgłaszać się do biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
Komentarze



CLOSE
CLOSE