PPL podpisało umowę z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w KielcachRadomianie dzięki współpracom, które podpisało PPL zyskają wiele nowych miejsc pracy

Lotnisko Warszawa-Radom będzie potrzebować nowych pracowników, dlatego Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, podpisało umowę z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomiu oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Współpraca będzie dotyczyć rekrutacji  oraz specjalistycznego szkolenia kadr, które w przyszłości zasilą radomski port lotniczy. PPL chce się spełniać w roli pracodawcy. – W tej chwili musimy już, myśleć o tym co będzie po otwarciu lotniska, czyli o tak zwanej komercjalizacji.- powiedział europoseł Adam Bielan:

-Dobrze przygotowana kadra wymaga długich i specjalistycznych szkoleń, które trwają nawet ponad dwa lata, dlatego musimy myśleć o kadrach z odpowiednim wyprzedzeniem.- powiedział Grzegorz Tuszyński, dyrektor lotniska Warszawa-Radom:

Port w Radomiu oznacza powstanie wielu nowych miejsc pracy przy obsłudze pasażerów i samolotów, ale lotnisko będzie też mieć ogromny walor prorozwojowy dla miasta i okolicznych powiatów.

Komentarze