Ppłk Baranowski: Karabinki Grot to broń nowoczesnaKarabinki MSBS Grot to broń nowoczesna i precyzyjna – powiedział w Mocnej Rozmowie ppłk Łukasz Baranowski, zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Baranowski odniósł się do artykułu z końca stycznia jednego z ogólnopolskich portali internetowych, z którego wynikało, że karabinki szturmowe MSBS Grot są wadliwe

Żołnierze o Grocie wypowiadają się w samych superlatywach – powiedział w Mocnej Rozmowie ppłk Łukasz Baranowski, zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Mowa o karabinku szturmowym MSBS Grot, produkowanym w Fabryce Borni Łucznik w Radomiu. To broń, z której korzystają zarówno terytorialsi, jak i żołnierze zawodowi. – W naszej brygadzie nie dochodzi do uszkodzenia Grotów. Dla nas, jako dowództwa jest to broń nowoczesna i precyzyjna – podkreślił ppłk Baranowski w kontrze do artykułu, który ukazał się na jednym z ogólnopolskich portali internetowych pod koniec stycznia. Publikacja zawierała raport ekspertów od uzbrojenia. Ci stwierdzili, że automatyczny MSBS Grot produkowany w radomskiej Fabryce Broni może być niebezpieczny dla użytkowników. – Nasi żołnierze chwalą sobie Groty z „Łucznika” – kontruje Baranowski.

Przypomnijmy, w sprawie niepochlebnego artykułu na temat karabinów szturmowych MSBS Grot będących na wyposażeniu m.in. wojsk obrony terytorialnej oficjalne stanowisko zajął zarząd Fabryki Borni „Łucznik” twierdząc, że w artykule zostały zawarte nieprawdziwe informacje. Zdaniem zarządu „Łucznika” MSBS Grot spełnia wymagania określone w specyfikacjach technicznych i jest to konstrukcja przebadana, sprawdzona, funkcjonalna i bezpieczna dla użytkownika. Ppłk Baranowski potwierdza tę opinię jednocześnie podkreślając, że broń może się popsuć, ale tylko wtedy, gdy żołnierz o nią nie dba.

Fabryka Broni „Łucznik” w sprawie artykułu złożyła w Sądzie Okręgowym w Radomiu pozew o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie w kwocie 1 mln zł przeciwko wydawcy portalu oraz autorom publikacji.

Fot. fabrykabroni.pl

Komentarze