Pracownicy UTH nagrodzeni przez Ministra Edukacji i NaukiPracownicy naukowi radomskiej uczelni laureatami konkursu Ministra Edukacji i Nauki. Nagrodę za osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej otrzymał zespół z Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu

Zespół z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu otrzymał nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Wyróżnionych zostało 5 pracowników naukowych z Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki. Nagroda została przyznana za osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej. Chodzi o projekt dotyczący automatyki kolejowej – mówi Dariusz Trześniowski, profesor i rzecznik UTH.

Minister Edukacji i Nauki przyznał polskim pracownikom naukowym w sumie 74 narody w tym 57 indywidualnych i 17 zespołowych. Jedna z nich trafiła do radomskiej uczelni za projekt pn. „System gromadzenia danych eksploatacyjnych i analizy niezawodności i bezpieczeństwa układów automatyki kolejowej”.

Narody Ministra Edukacji i Nauki przyznawane co roku w Dniu Nauki Polskiej w 5 kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej, naukowej oraz za całokształt dorobku.

Komentarze