full screen background image
Search

Premier Morawiecki spotkał się z radomianami


Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami naszego miasta w auli Wyższej Szkoły Handlowej. Tematem wystąpienia był rozwój oraz industrializacja Radomia. 

– Los Radomia jest mi bardzo bliski. To miasto, które jest bardzo charakterystyczne zarówno dla polskiej historii, poprzez walkę o wolność i demokrację, ale również wyznawcza szlak rozwoju. Przyjechałem do Radomia, żeby mówić o przyszłości – mówił premier Mateusz Morawiecki. -Chcemy zainwestować w radomski przemył i odtworzyć placówki, które zostały zamknięte. W najbliższych dwóch latach odtworzymy co najmniej kilka posterunków policji. Odtwarzamy też tkankę lekarską. Radom zasługuje na rozwój medycyny, stad również otwarcie nowego kierunku. Radom na Mazowszu będzie kluczowym miastem dla zapewnienia wyższego standardu służby zdrowia.

Do rdzenia naszej filozofii rozwojowej należy to, żeby zmniejszać dysproporcje. Do tej pory było za mało dbałości o Ziemię Radomską z perspektywy Warszawy. I to musi się zmienić. W Radomiu dawniej były wielkie zakłady przemysłowe. Z tego miejsca chciałbym podziękować ministrom za to, że zdecydowali się na wybór radomskiego „Łucznika” na miejsce tworzenia i zbudowania pierwszego od czasów przedwojennych, polskiego karabinu. Karabinu Grot i będzie to zamówienie na 53 tys. karabinów o wartości pół miliarda złotych. To wielkie zamówienie inżynierskie, przemysłowe, technologiczne. Zamówienie na wiele lat do przodu, które da wiele miejsc pracy – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki poparł także przebudowę radomskiego lotniska zapowiadając, że Port Lotniczy Radom-Sadków wkrótce stanie się ważną częścią infrastruktury komunikacyjnej w Polsce centralnej.

Komentarze