full screen background image

Prezydent Radomia bez absolutorium!Radni opozycji nie udzielili poparcia prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu. Jeśli w przyszłym roku sytuacja się powtórzy, rada może podjąć uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum o odwołaniu prezydenta

To była długa i burzliwa dyskusja. Sesja absolutoryjna trwała 13 godzin. Radomscy radni debatowali nad raportem o stanie finansowym Miasta Radomia i głosowali nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania. Przeciwko zagłosowało 16-tu radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Za było 10-ciu radnych Platformy Obywatelskiej i 1 radny niezależny. Prezydent Radomia Radosław Witkowski uważa, że budżet 2018 był dobrze wykonany. Dodaje też, że brak absolutorium nie zmieni niczego w funkcjonowaniu miasta.

Wiele zastrzeżeń do wykonania budżetu miał szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Wójcik.

Przewodnicząca Klubu radnych Platformy Obywatelskiej Marta Michalska Wilk uważa, że prezydent zasługiwał na poparcie, ale radni PiS podjęli polityczną decyzję.

Budżet i prezydenta poparł m.in. radny Kazimierz Woźniak z Klubu Radomianie Razem.

Przypomnijmy – rok temu po raz pierwszy w historii Radomia prezydent miasta nie otrzymał absolutorium. Jesienią, w związku z wyborami samorządowymi, Witkowski rozpoczął nową kadencję. Jeśli w kolejnym roku prezydent nie otrzymałby absolutorium, otwierałoby to drogę do referendum w sprawie jego odwołania.

Komentarze