Projekt „ławeczki Mikołajczyka” zatwierdzonyProjekt ławeczki, upamiętniającej postać Premiera Rządu Rzeczypospolitej na uchodźstwie, Stanisława Mikołajczyka zatwierdzony. Obiekt małej architektury stanie w parku Kościuszki

Autorem rzeźby – ławeczki z siedzącym na niej Stanisławem Mikołajczykiem, trzymającym walizkę, symbolizującą wyjazd na emigrację, jest radomianin prof. Andrzej Brzegowy. Projekt pomnika został właśnie zatwierdzony do dalszych prac. – Obiekt stanie w parku Kościuszki – mówi dr Adam Duszyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego, jeden z pomysłodawców ławeczki.

Stanisława Mikołajczyka z Radomiem związało ważne wydarzenie z 11 sierpnia 1946 roku, kiedy to odbył się dla niego wiec poparcia. Udział w nim wzięło około 20 tysięcy osób z Radomia i regionu radomskiego. W katedrze poświęcono wówczas sztandary Polskiego Stronnictwa Ludowego. Uroczyste odsłonięcie „ławeczki Mikołajczyka” zaplanowano na maj przyszłego roku. Na mieszkańców Radomia, uczestniczących w tym wydarzeniu będzie czekała niespodzianka – zapowiada Adam Duszyk.

Ławeczka z siedzącym na niej Premierem Rządu Rzeczypospolitej na uchodźstwie, która stanie w Radomiu będzie drugim pomnikiem w Polsce, upamiętniającym postać Stanisława Mikołajczyka.

Komentarze