full screen background image

Prokuratura zajmie się strefą parkowania?Radomianin Wojciech Bernat, złożył w Prokuraturze Okręgowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa nielegalnego pozyskiwania środków finansowych w związku z działalnością Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w centrum Radomia

Zawiadomienie jest następstwem postępowania komorniczego, które zarządca strefy wszczął wobec Bernata gdy ten nie uiścił należności za postój twierdząc, że pobieranie opłat w radomskiej strefie płatnego parkowania jest niezgodne z prawem. – Oczekuję żeby prokurator przyjrzał się kwestii funkcjonowania strefy płatnego parkowania, ewentualnie sprawdził kto jest winny takiego działania – powiedział Bernat.

Przypomnijmy, że sprawa pobierania opłat w radomskiej strefie płatnego parkowania znalazła już swój finał w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. NSA wskazał wadliwość radomskiej strefy, ponieważ nie ma w niej oznaczonych we właściwy sposób miejsc, za które opłaty się pobiera. Dodatkowo do poprawki jest zapis w uchwale Rady Miejskiej z 2015 roku dający możliwość pobierania opłat w całej strefie płatnego parkowania.

Zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury wczoraj. Czy ruszy śledztwo w tej sprawie – jeszcze nie wiadomo – mówi Beata Galas z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Komentarze