Przebudowa wiaduktu w ciągu Żeromskiego ma ruszyć w połowie rokuTrwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy radomskiego wiaduktu. Projekt nowego obiektu łączącego ulicę Żeromskiego i Lubelską ma zostać złożony do MZDiK do końca maja

Przebudowa wiaduktu łączącego ulicę Lubelską i Żeromskiego ma ruszyć w połowie roku. Termin na złożenie do MZDiK projektu nowego obiektu upływa ostatniego dnia maja. Następnie po wydaniu decyzji środowiskowej zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy wiaduktu – mówi wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński. Na to zadania miasto otrzymało dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 30 mln zł.

Przypomnijmy, przebudowa wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej jest ściśle związana z budową portu lotniczego na radomskim Sadkowie. W tym miejscu ma powstać peron kolejowy i węzeł przesiadkowy obsługujący lotnisko. W związku z przewidywanym zwiększeniem ruchu pasażerskiego wiadukt zostanie wyciszony – dodaje Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Wiadukt łączący ulicę Lubelską i Żeromskiego ma zostać przebudowany do 2023 roku.

Komentarze