full screen background image

Przebudowa Wojska Polskiego idzie zgodnie z planemTo przedsięwzięcie realizowane zgodnie z planem, pomimo epidemia koronawirusa – chodzi o przebudowę ulic Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Zdaniem społeczności zrzeszonej na portalu Radomskie Inwestycje prace przy budowie odcinków dróg krajowych nr 9 i 12 postępują zbyt wolno, ale Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu odpiera te zarzuty

Przebudowa alei Wojska Polskiego i ulicy Żółkiewskiego idzie zgodnie z planem – informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. To odpowiedź na zarzuty mieszkańców zrzeszonych na portalu Radomskie Inwestycje. Ich zdaniem budowa miejskich odcinków dróg krajowych numer 9 i 12 idzie opieszale, ale Dawid Puton, rzecznik MZDiK zapewnia, że prace przy tej inwestycji prowadzone są zgodnie z harmonogramem.

Drugi etap budowy tych dróg czyli przebudowa alei Wojska Polskiego wraz z infrastrukturą rowerową również postępuje. Najmniej prac wykonano do tej pory przy ulicy Zwolińskiego, ale przebudowa tego odcinka nie wpłynie na termin zakończenia całej inwestycji – zapewnia rzecznik MZDiK. 

Przebudowa miejskich odcinków dróg krajowych numer 9 i 12, czyli ulic Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego ma się zakończyć do 30 października tego roku. To termin, któremu nie zagroziła pandemia koronawirusa. Jak dodaje Puton – światowa epidemia nie wpłynęła też na jakość wykonywanych prac. 

Przypomnijmy, po przebudowie aleja Wojska Polskiego będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, a przy skrzyżowaniach będą też pasy dla pojazdów skręcających. Tak samo ma wyglądać fragment ulicy Żółkiewskiego od ulicy Holszańskiej do ronda Popiełuszki.

Koszt całej inwestycji to 137,5 miliona złotych. Miasto na wykonanie prac dostało dotację z budżetu państwa w wysokości 93 milionów złotych.

Fot. facebook.com/BractwoRowerowe/photos/

Komentarze