full screen background image
Search

Przebudują skrzyżowanie przy KoreiJedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Radomiu nareszcie zostanie przebudowane. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji właśnie ogłosił przetarg na modernizację skrzyżowania ulic Wernera, Mireckiego i Szarych Szeregów.

– To skrzyżowanie to prawdziwy czarny punkt w naszym mieście. Bardzo często dochodzi tu do wypadków i kolizji. Wszyscy od wielu lat mieli świadomość tego problemu, jednak mam wrażenie, że brakowało odwagi, by zmienić ten stan rzeczy. Zdecydowałem o przebudowie skrzyżowania i jestem przekonany, że poziom bezpieczeństwa w tym miejscu zdecydowanie się podniesie – mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem, wszystkie wydzielone pasy do skrętu w lewo będą miały swoje sygnalizatory. Na ulicy Wernera powstanie dodatkowy pas dla aut skręcających w prawo w ulicę Szarych Szeregów.

Podobne udogodnienie uzyskają kierowcy chcący skręcić w prawo z ulicy Mireckiego w ulicę Wernera.

Przy okazji przebudowy skrzyżowania, na ulicy Szarych Szeregów na wysokości dawnego dworca autobusów podmiejskich pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Nowa sygnalizacja będzie zamontowana także na ulicy Wernera, pomiędzy halą targową a galerią handlową. Ta sygnalizacja będzie działała tylko w dni targowe, czyli w czwartki i w soboty.

Na oferty w tym przetargu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka do 24 października.

Prace przy przebudowanie skrzyżowania mają się zakończyć do czerwca 2018 roku.

Komentarze