Przedsiębiorcy skorzystali z pomocy miastaUlgi w spłacie podatków od nieruchomości czy środków transportu – o takie wsparcie najczęściej wnioskowali radomscy przedsiębiorcy korzystający z pakietu „Bezpieczne miejsca pracy”. W ramach programu pomocowego pozytywnie rozpatrzono prawie 300 wniosków za ponad 3,5 mln zł

To prawie 300 pozytywnie rozpatrzonych wniosków – mowa o pakiecie pomocowym miasta „Bezpieczne miejsca pracy” skierowanym do radomskich przedsiębiorców. Jak informuje wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska – program ograniczył liczbę zwolnień w dobie koronawirusa.

Radomscy przedsiębiorcy w ramach pakietu „Bezpieczne miejsca pracy” mogli się ubiegać m.in. o pomoc w spłacie podatków od nieruchomości i środków transportu. Tu wpłynęło najwięcej wniosków, bo ok. 260 z czego 173 rozpatrzono pozytywnie za łączną kwotę wsparcia w wysokości 3 mln 322 tys. zł.

W ramach ulgi w czynszach dzierżawnych lokali należących do gminy pozytywnie rozpatrzono 42 wnioski z 52, które wpłynęły. Ponadto lokalni przedsiębiorcy ubiegali się o wsparcie z Wodociągów Miejskich i odroczenie opłaty za wodę, a także o pomoc Radkomu i zawieszenie opłaty za odbiór śmieci.

Komentarze