full screen background image
Search

Przedświąteczny tydzień z MBP

->

Przedświąteczny tydzień Miejska Biblioteka Publiczna wypełniła kolejnymi ciekawymi wydarzeniami. W harmonogramie na najbliższe dni znalazły się m.in. zajęcia literacko-muzyczne „Nie tylko o choince” oraz „Koncert poezji bożonarodzeniowej”.

– Przed nami tydzień pełen interesujących spotkań w MBP. Warto znaleźć na nie chwilę, choćby w ramach odskoczni od przedświątecznej gorączki. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach – zachęciła Marta Trojanowska z Działu Promocji Książki i Biblioteki MBP w Radomiu

Przedświąteczny tydzień z MBP

17 grudnia, godz. 17.00 – Koncert poezji bożonarodzeniowej

Podczas spotkania zabrzmią wiersze radomskich poetów w wykonaniu aktorów radomskiego teatru Proscenium, wzbogacone muzyką w wykonaniu Krzysztofa Iwańczuka.

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

18 grudnia, godz. 10.00 – Jak dobrze mieć sąsiadów – impreza z cyklu Biblioteczne Bajanie

Spotkanie przeznaczone dla najmłodszych czytelników, oparte na motywach książki Ciary Flood „Jak dobrze mieć sąsiadów”.

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

18 grudnia, godz. 10.30 – Nie tylko o choince – zajęcia literacko-muzyczne w ramach Dwójkowej Akademii Czytelnika

Zajęcia poprowadzi Karolina Tkaczyk, wolontariuszka Filii nr 2.

Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1 A

19 grudnia, godz. 11.00 – Dziwne historie książki. Opowieść w odcinkach

Spotkanie trzecie Najpiękniejsze biblioteki na świecie

– Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich zainteresowanych na cykl prelekcji skupionych wokół nietypowych zagadnień z historii książki i literatury, a także na interesujących aspektach funkcjonowania książki w szeroko pojętej kulturze. Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca. Ich celem jest zainteresowanie młodych ludzi książką i jej nietypowymi formami poprzez prezentację zagadnień wykraczających poza szkolne schematy, a także nawiązanie współpracy ze szkołami (także w ramach realizowanego przez szkoły Narodowego Programu Upowszechniania Czytelnictwa). W przypadku grup zorganizowanych prosimy o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa – mówi Marta Trojanowska z MBP.

Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

21 grudnia, godz. 16.00 – Klub Gier Planszowych

Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

Komentarze