Przedszkoliada w RadomiuW tych zawodach nikt nie przegrywa – to motto Przedszkoliady – ogólnopolskiego cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. W ramach wydarzenia odbędzie się w sumie 85 zawodów dla maluchów w ponad 50 miejscowościach. W tym roku Przedszkoliada po raz pierwszy odbywa się w Radomiu. Areną zmagań jest XIII Liceum Ogólnokształcące

Ponad 200 przedszkolaków z Radomia i okolic bierze udział w Przedszkoliadzie. To największy w Europie cykl imprez sportowych dla dzieci pod patronatem Orlenu. To już 9 edycja Przedszkoliady w Polsce i pierwsza w Radomiu. Jak tłumaczy Joanna Załęska-Banasiewicz, koordynator wydarzenia – impreza organizowana jest po to, by maluchy kojarzyły sport z zabawą i nie unikały ruchu.

W ramach Przedszkoliady odbywają się zawody sportowe dla dzieci z nagrodami. Rozgrywki nadzorują zawodowi sportowcy. To koszykarze z HydroTruck Radom, szczypiorniści z KS Uniwersytet Radom i siatkarki z Radomki Radom – mówi zawodniczka Radomki Paulina Zaborowska.

Przedszkoliada odbywa się XIII Liceum Ogólnokształcącym. Biorą w niej udział maluchy z 10 radomskich przedszkoli. Impreza, zgodnie z założeniem, przypomina zabawę, a nie rywalizację. To po to, by dzieci polubiły ruch.

W ramach Orlen Przedszkoliady Tour 2020 obędzie się w sumie 85 zawodów w ponad 50 polskich miejscowościach. To przekłada się na 18 tysięcy uczestników. Do udziału w Przedszkoliadzie zaproszeni są także rodzice. Spełniają oni rolę kibiców.

Komentarze