Przed „Trauguttem” stanęło serce dla KrzysiaJest ogromne, czerwone i stoi tam specjalnie dla Krzysia. Mowa o pojemniku na plastikowe korki w kształcie serca, które stanęło przed wejściem do „Traugutta”. Społeczność V liceum ogólnokształcącego w Radomiu w minioną sobotę oficjalnie zainaugurowała zbiórkę do nowego pojemnika. Symboliczne klucze do serca odebrał sam chłopiec

To już trzeci taki punkt w mieście, ale jedyny dostępny na zewnątrz. Dochód z tej zbiórki pomoże w leczeniu Krzysia Czupryna, małego radomianina, który cierpi na EB czyli pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Społeczność szkolna V Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Radomiu ufundowała serce na nakrętki. Pojemnik stanął przed wejściem do budynku szkoły.

– Dzięki temu mimo obostrzeń możemy kontynuować zbiórkę nakrętek – mówi Agnieszka Gierwatowska, nauczyciel V LO oraz pomysłodawczyni akcji

W sobotę mały Krzyś oficjalnie zainaugurował działalność nowego punktu zbiórki plastikowych korków. Podczas tego wydarzenia symbolicznie przekazano klucze do serca.

Inicjatywa postawienia w różnych miejscach miasta charakterystycznych pojemników na nakrętki w kształcie serca od paru miesięcy zyskuje na popularności. Zapoczątkowali ją wolontariusze z grupy Widzialna Ręka Radom. Szybko pomysł przyjął się nie tylko w Radomiu. Swoje „zakręcone serca” mają już mieszkańcy Jedlińska, Białobrzegów, a nawet Rzeszowa.

KomentarzeCLOSE
CLOSE