Przełamanie HydroTrucku

W meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom wygrali u siebie 79:76 z Legią Warszawa. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to dziewiąte ogółem, a pierwsze od ponad miesiąca zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Świetnie spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki akcjom Obiego Trottera i Adriana Boguckiego prowadzili już 9:2. Później było jeszcze lepiej, bo dzięki trójce Marcina Piechowicza gospodarze uciekali na 12 punktów, wykorzystując jednocześnie niemoc strzelecką Legii. Po 10 minutach było ostatecznie 19:8.

W drugiej kwarcie mała seria 7:0 i trafienia Keanu Pindera oraz Michała Michalaka sprawiły, że zespół trenera Tane Spaseva odrabiał straty. Po kolejnym wsadzie Australijczyka goście przegrywali zaledwie punktem! Trójki Carla Lindboma i Filipa Zegzuły utrzymywały jednak przewagę naszego zespołu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:31.

Trzecią kwartę drużyna trenera Roberta Witki rozpoczęła od serii 8:0, co dawało jej sporo spokoju. W pewnym momencie po akcji Roda Camphora gospodarze uciekli nawet na 14 punktów. Michał Michalak i Kahlil Dukes nie byli w stanie zmniejszać różnicy. Kolejne trafienia Carla Lindboma oznaczały, że po 30 minutach było 58:43.

Legia jednak nie zamierzała się poddawać! W czwartej kwarcie zdobyła 17 punktów z rzędu bez odpowiedzi przeciwnika! W tym fragmencie nie do zatrzymania był Dukes, a rzuty wolne Michała Michalaka doprowadziły do wyrównania. Później trafienie Mariusza Konopatzkiego dało gościom minimalną przewagę! Kluczowe akcje należały jednak do Marcina Piechowicza oraz Obiego Trottera, a na linii rzutów wolnych skuteczny był Artur Mielczarek. Ostatecznie HydroTruck wygrał 79:76, przerywając serię czterech porażek z rzędu.

W czwartek (13 lutego) o godz. 18 w Arenie Ursynów HydroTruck zmierzy się z tym samym rywalem w ćwierćfinale Suzuki Pucharu Polski.

HydroTruck Radom – Legia Warszawa 79:76 (19:8, 17:23, 22:12, 21:33)

HydroTruck: Lindbom 23, Trotter 17, Camphor 13, Piechowicz 11, Bogucki 9, Zegzuła 3, Mielczarek 3, Wall 0, Lewandowski 0, Wątroba 0.

Legia: Dukes 22, Michalak 16, Piner 14, Nizioł 13, Konopatzki 5, Kowalczyk 2, Linowski 2, Milovanović 2, Nowerski 0.