full screen background image

Przybędzie drzew i krzewówW Radomiu pojawią się nowe drzewa i krzewy, które upiększą parki, skwery i przydrożne pasy zieleni. O nasadzenia zadbały działy zieleni Zakładu Usług Komunalnych oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Na nową roślinność obie instytucje przeznaczyły łącznie blisko ćwierć miliona złotych

Drogowcy właśnie rozstrzygnęli przetarg, w ramach którego przydrożne pasy zieleni wzbogacą się o ponad 300 drzew i blisko 1800 krzewów. Rośliny będą sadzone na przestrzeni dwóch lat, w czasie których zwycięska firma ma również zadbać o ich konserwację. Mówi Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Jak wyjaśnia Puton nowe nasadzenia pojawią się praktycznie w całym mieście, w tym między innymi przy ulicach Limanowskiego, Chrobrego, Reja, Szarych Szeregów, 11-go Listopada czy Traugutta.
Puton zaznacza przy tym, że radomianie mogą również zgłaszać, przy których ulicach ich zdaniem nowa roślinność powinna się pojawić.

Nowe drzewa wzbogacą także szatę rośliną radomskich parków i skwerów. O nasadzenia w tych miejscach zadbał Zakład Usług Komunalnych. Mówi Marcin Gutkowski rzecznik ZUK-u.

Nowe drzewa pojawiły się już między innymi w parku Planty.

Komentarze