full screen background image
Search

Przynieś pamiątki do Galerii Radomskiego Sportu

->

Zdjęcia, dyplomy czy puchary, to tylko niektóre rzeczy, jakie do tej pory trafiły do powstającej Galerii Radomskiego Sportu

Galeria Radomskiego Sportu będzie się mieścić w budowanym Radomskim Centrum Sportu przy ul. Struga. W jej skład wejdzie również Mobilne Muzeum Rowerów.

Galeria Radomskiego Sportu ma upamiętnić i przybliżyć największe osiągnięcia sportowców, którzy zapisali się w historii miasta i ziemi radomskiej, ale także odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

– Cały czas można przynosić pamiątki. Najwięcej mamy dyplomów, plakatów,proporczyków, medali. Wśród nich są pamiątki po piłkarzach, bokserach, kolarzach, kartingowcach, tenisistach czy kulturystach – mówi Robert Dębicki, dyrektor zarządzający Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Do galerii trafiły już m.in. pamiątki po kolarzu Zbigniewie Skalskim, mistrzu województwa kieleckiego z 1931 roku, a także unikatowe statuetki przekazane przez tenisistkę Danutę Makulską-Ziemnicką.

Pani Danuta przekazała galerii m.in. puchar za udział w juniorskim turnieju na kortach Wimbledonu czy dyplomy za zdobyte mistrzostwo województwa i mistrzostwa Polski juniorów.

Pamiątki można przynosić do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ul. Narutowicza.

Fot. MOSiR

Komentarze