full screen background image
Search

Przynieś pamiątki do Galerii Radomskiego Sportu


Zdjęcia, dyplomy czy puchary, to tylko niektóre rzeczy, jakie do tej pory trafiły do powstającej Galerii Radomskiego Sportu

Galeria Radomskiego Sportu będzie się mieścić w budowanym Radomskim Centrum Sportu przy ul. Struga. W jej skład wejdzie również Mobilne Muzeum Rowerów.

Galeria Radomskiego Sportu ma upamiętnić i przybliżyć największe osiągnięcia sportowców, którzy zapisali się w historii miasta i ziemi radomskiej, ale także odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

– Cały czas można przynosić pamiątki. Najwięcej mamy dyplomów, plakatów,proporczyków, medali. Wśród nich są pamiątki po piłkarzach, bokserach, kolarzach, kartingowcach, tenisistach czy kulturystach – mówi Robert Dębicki, dyrektor zarządzający Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Do galerii trafiły już m.in. pamiątki po kolarzu Zbigniewie Skalskim, mistrzu województwa kieleckiego z 1931 roku, a także unikatowe statuetki przekazane przez tenisistkę Danutę Makulską-Ziemnicką.

Pani Danuta przekazała galerii m.in. puchar za udział w juniorskim turnieju na kortach Wimbledonu czy dyplomy za zdobyte mistrzostwo województwa i mistrzostwa Polski juniorów.

Pamiątki można przynosić do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu przy ul. Narutowicza.

Fot. MOSiR

Komentarze