Puchar Polski: Radomiak pokonał Elanę i awansował do kolejnej rundy!

W meczu I rundy Totolotek Pucharu Polski Radomiak Radom wygrał na wyjeździe 2:1 z Elaną Toruń. Bramki dla Zielonych zdobyli Patryk Mikita z rzutu karnego i Marcin Kluska w 90. minucie gry.

Środowy pojedynek świetnie rozpoczęli podopieczni trenera Dariusza Banasika. W 4. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Onsorge, a „jedenastkę” na gola pewnie zamienił Patryk Mikita. Następnie Radomiak spokojnie kontrolował przebieg gry i na przerwę zszedł z jednobramkową zaliczką.

W drugiej części zaatakowali gospodarze, jednak ofensywni gracze Elany byli nieskuteczni, aż do 88. minuty, gdy Artura Halucha pokonał Mateusz Stryjewski, od którego odbiła się piłka po strzale z daleka, co zaskoczyła naszego golkipera.

Chwilę później jednak, trafienie na wagę zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy PP, zaliczył Marcin Kluska, debiutant w pierwszym zespole Radomiaka, który wykorzystał dobre zagranie z rzutu rożnego Filipowicza!

Zieloni więc, grając w rezerwowym składzie, wyeliminowali drugoligowca, wygrali piąty mecz z rzędu i zameldowali się w drugiej rundzie krajowego pucharu, brawo Radomiak!

Elana Toruń – Radomiak Radom 1:2 (0:1)
Mateusz Stryjewski 88 – Patryk Mikita 4 (k), Marcin Kluska 90

Elana: 1. Jakub Knut – 3. Kordian Górka, 2. Wojciech Onsorge, 6. Patryk Urbański, 4. Adam Dobosz – 14. Mateusz Stryjewski, 68. Kacper Jóźwicki (46, 22. Hubert Kisiel), 19. Mariusz Kryszak, 8. Damian Zagórski (84, 24. Sebastian Rak), 17. Dominik Kościelniak – 15. Filip Kozłowski.

Radomiak: 1. Artur Haluch – 48. Chams Faraji, 20. Kacper Pietrzyk, 38. Martin Klabník, 3. Mateusz Lewandowski – 6. Adam Banasiak, 55. Meik Karwot (46, 19. Marcin Kluska), 17. Maciej Filipowicz (90, 99. Kamil Gilewski), 8. Patryk Winsztal (75, 90. Jakub Nowakowski), 77. Patryk Mikita – 27. Damian Nowak.

Żółte kartki: Onsorge, Dobosz, Jóźwicki, Urbański, Zagórski, Kryszak – Klabník, Lewandowski.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).