Puchar Polski: Radomiak przegrał z GKS-em Tychy

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Radomiak Radom przegrał przed własną publicznością 1:2 z GKS-em Tychy.

Radomiak rozpoczął mecz w rezerwowym składzie, a frekwencja, z powodu dnia i godziny rozgrywania tego spotkania, była mizerna. W 4. minucie Banasiak „wypuścił” Michalskiego, ale minimalnie szybszy od skrzydłowego Zielonych był Jałocha. Następnie Michalski zagrał fantastyczną piłkę do Winsztala, ale młody pomocnik przegrał pojedynek „jeden na jeden” z golkiperem gości.

W 15. minucie nasz zespół miał kolejną świetną okazję, ale tym razem najpierw Nowak, a później Winsztal, nie znaleźli sposobu na pokonanie Jałochy. Chwilę później Moneta uderzył nad bramką. W 36. minucie, po kilkunastu minutach nudnej gry, Nowak strzelił głową nad bramką GKS-u. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

W 48. minucie Mikita, który zmienił Michalskiego, kopnął mocno z 20 metrów, ale bardzo niecelnie. W 54. minucie Jałocha obronił strzał Mikity, ale piłkę przejął Winsztal i strzelając/dośrodkowując z boku boiska, zaskoczył bramkarza tyszan, wyprowadzając Zielonych na prowadzenie!

W 64. minucie Kryczka uratował Radomiaka od straty bramki, zatrzymując próbę Monety. Pięć minut później bramkarz gospodarzy wybronił strzał z bliska Sołowieja. Po rzucie rożnym, GKS wyrównał – w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Kristo, doprowadzając do remisu.

W 85. minucie Banasiak z wolnego trafił w obrońcę gości. Trzy minuty później Klabnik minimalnie się pomylił, uderzając z czterech metrów nad bramką. W 90. minucie Kryczka popełnił fatalny błąd przy strzale Grzeszczyka, co wykorzystał Lewicki, z bliska pakując futbolówkę do bramki Radomiaka.

Zieloni odpadli z Pucharu Polski, przegrywając z GKS-em Tychy, choć nie byli gorsi od przeciwnika…

Radomiak Radom – GKS Tychy 1:2 (0:0)
Patryk Winsztal 54 – Dario Kristo 69, Szymon Lewicki 90

Radomiak: Kryczka – Chams, Klabnik, Pietrzyk, Abramowicz – Winsztal, Kluska (67′ Filipowicz), Kaput, Banasiak, Michalski (46′ Mikita) – Nowak (88′ Jakubik).

GKS: Jałocha – Sołowiej, Biernat, Kowalczyk, Piątek (61′ Kasprzyk), Grzeszczyk, Moneta, Kristo, Szeliga (61′ Mańka), Kallaste, Lewicki (90′ Steblecki).

Żółte kartki: Banasiak, Pietrzyk, Mikita – Biernat, Sołowiej.
Czerwona kartka: Maciej Mańka (90. minuta, GKS, za uderzenie przeciwnika) – po zakończeniu meczu

Widzów: 1532.
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).