Questowisko w AmfiteatrzeMieszkasz w Radomiu, masz więcej niż 15 i mniej niż 100 lat, możesz pochwalić się: zainteresowaniami fotografią, historią, kulturą, przyrodą, grami terenowymi i chcesz stworzyć ścieżkę edukacyjną questu? Weź udział w warsztatach z ekspertami. Jeszcze można się zgłaszać do projektu.

– Questing jest specyficzną formą bezobsługowej gry terenowej. Polega na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym, który za pomocą rymów i licznych zagadek oprowadza uczestnika po wyjątkowych, ale często zapomnianych miejscach. Celem przygody jest rozwiązanie zagadek logicznych, historycznych i terenowych, po to by na końcu podróży odkryć ukryty skarb, a tym samym poznać dziedzictwo miejsca, jego zapomnianych legend, podań i historii – tłumaczy Anna Dudziak z Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr.

W warsztatach z questu mogą wziąć udział w wieku 15-100 lat. Zgłoszenia na warsztaty tworzenia questu przyjmowane są do 8 września.

Szczegóły oraz zapisy pod numerem telefonu 667 901 900.

Inicjatywa jest realizowana w projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”, w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę, 9 września w Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2 w Radomiu.

 

PROGRAM ZAJĘĆ:
godz. 10.00 – 18.00

szkolenie z metodologii powstawania questów,
praca w grupie:
* ustalenie tematyki questu
* ustalenie trasy questu
* pierwsze wyjście w teren

dobre praktyki questingu
praca w grupie:
*pierwsze spisanie trasy w prozie
*wyjście w teren
*ustalenie zagadek
*rzeźba pieczątki

 

Komentarze