Rada nie chciała, więc decyzję ministra zaskarży prezydent Radomia– Sam skieruję skargę do WSA na decyzję ministra zdrowia zawieszającą Marka Pacynę w pracy na stanowisku dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego – zapowiedział prezydent Radosław Witkowski. Włodarz miasta ma na to czas do północy 17 marca

Radosław Witkowski podjął taką decyzję w związku z odrzuceniem przez Radę Miejską projektu uchwały o zaskarżeniu w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym zarządzenia szefa resortu zdrowia. Przeciwni wejściu na drogę sądową byli radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają decyzję Adama Niedzielskiego za słuszną. Prezydent Witkowski jest innego zdania. – Zawieszony dyrektor powinien mieć możliwość bronienia swoich racji w sądzie – dodaje.

Prezydent Witkowski podkreślił również, że sposób pracy miejskiej lecznicy zarówno w pierwszym etapie pandemii jako szpitala jednoimiennego a ostatnio jako hybrydowego ocenia celująco. – A to, co mogliśmy usłyszeć ostatnio od pana ministra, parlamentarzystów i radnych PiS-u, uważam za „pisodrwinę” z radomskiej inteligencji – mówi Radosław Witkowski.

Prezydent Radomia na zaskarżenie decyzji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma czas do północy, 17 marca.

Komentarze