full screen background image

Radni zajmą się stratą szpitalaPonad 4 miliony 161 tysięcy złotych netto to kwota straty Radomskiego Szpitala Specjalistycznego za rok obrotowy 2018. O jej pokryciu z budżetu miasta będą musieli zadecydować radni

O pokrycie ujemnego wyniku finansowego zwrócił się do prezydenta Radomia dyrektor miejskiej lecznicy. Teraz miejscy radni na najbliższej, poniedziałkowej sesji, będą musieli podjąć stosowną uchwałę w tej sprawie. Jak zapewnia Wiesław Wędzonka, radny Koalicji Obywatelskiej, mimo że szpital miał, ma i w najbliższym czasie będzie mieć problemy finansowe, podniesie rękę za pokryciem zadłużenia.

Obowiązek pokrycia zadłużenia szpitala nakłada na samorządy ustawa o działalności leczniczej. Miejskie budżety będą mogły odetchnąć dopiero za około dwa lata, kiedy powinny wejść w życie nowe przepisy. – Obecne zakwestionował Trybunał Konstytucyjny – tłumaczy Wędzonka.

Sesja Rady Miejskiej, podczas której będzie głosowana uchwała w sprawie pokrycia straty miejskiej lecznicy odbędzie się 2 marca.

Komentarze