Radom: Browar Saskich ma nowego właścicielaDawny Browar Saskich przy ulicy Limanowskiego w Radomiu będzie miał nowego właściciela. Urząd Miejski właśnie rozstrzygnął przetarg na sprzedaż nieruchomości. Wygrała oferta złożona przez osobę prywatną, zamieszkałą w gminie Iłża.

Osoba, która wygrała przetarg zaoferowała cenę 902 tysiące złotych i była ona o 29 tysięcy złotych wyższa od ceny wywoławczej.

Nabywca zamierza wyremontować istniejące budynki i prowadzić w nich działalność produkcyjną związaną z przetwórstwem owocowo-warzywnym. – Bardzo się cieszę, że po wielu latach znalazł się nabywca tej nieruchomości. W najbliższych dniach planujemy podpisanie aktu notarialnego. Jestem przekonany, że rewitalizacja dawnego browaru znacząco zmieni wygląd tej części miasta – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Przypomnijmy, był to już trzeci przetarg na sprzedaż dawnego Browaru Saskich. W poprzednich nie wpływały do magistratu żadne oferty. Tym razem cena wywoławcza, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami była obniżona o połowę. W odpowiedzi na ogłoszenie przetargowe wpłynęły dwie oferty. Jedynym kryterium ich oceny była cena.

Cała nieruchomość ma powierzchnię prawie 11 tysięcy metrów kwadratowych. Na terenie działki znajdują się budynki dawnego browaru. Zgodnie z warunkami zapisanymi w przetargu, nabywca nie może na tym terenie prowadzić działalności konkurencyjnej wobec poprzedniego właściciela nieruchomości, czyli Browarów „Warka”.

Komentarze