Radom przyjazny starzeniu sięPrezydent Radomia, Radosław Witkowski podpisał deklarację współpracy z 20 polskimi miastami w ramach działań prosenioralnych pod hasłem „Miasta przyjazne starzeniu się”.

Jak twierdził Radosław Witkowski, Radom nie przypadkowo znalazł się w takim gronie. Nasze miasto prowadzi szeroko zakrojoną politykę senioralną. Obecnie konsultowany jest projekt „Siła w Radomskich Seniorach”, który skupia się na trzech aspektach: zdrowiu, bezpieczeństwie i aktywności.

Każde nowoczesne miasto musi dbać o seniorów, mówił Radosław Witkowski. Radom jest gotowy w ramach podpisanej deklaracji, czerpać z doświadczeń innych miast oraz jest otwarty na innowacyjne rozwiązania. Chętnie będzie też dzielił się własnymi pomysłami dotyczącymi poprawy jakości życia osób starszych.

Radosław Witkowski podkreślał również , że Radom jest miastem, który może się pochwalić licznymi inicjatywami na rzecz seniorów. Radomska polityka senioralna została doceniona w kwestii szczepień przeciwko grypie osób 60+.  Tym samym Radom znalazł się w gronie 33 wyróżnionych miast. Po nowym roku radomscy emeryci będą mogli również ubiegać się o przyznanie bezpłatnych czujników tlenku węgla, czyli zabójczego czadu.

Radomscy seniorzy nadal mają wpływ na kształt projektu „ Siła w seniorach”, który niedawno został wdrożony w życie. Do końca bieżącego roku można zgłaszać swoje uwagi i sugestie.

Komentarze