Radom: Studencie napisz pracę i zdobądź nagrodęStudenci – autorzy najlepszych prac magisterskich, licencjackich i inżynierskich poświęconych tematyce rozwoju gospodarczego Radomia mogą ubiegać się o Nagrodę Prezydenta Miasta Radomia. Prace do konkursu można zgłaszać od 1 do 30 czerwca.

Celem konkursu jest m.in. zwiększenie zainteresowania i zaangażowania studentów w rozwój Radomia oraz promocja tych prac, które mogą zostać wykorzystane do rozwiązania problemów gospodarczych miasta.

– Młode osoby otrzymają w ten sposób możliwość wpływu na kierunki rozwoju miasta. Chcemy promować nowatorskie rozwiązania dotyczące gospodarki i kreowania pozytywnego wizerunku Radomia. Myślę, że znajdą się ciekawe pomysły, które będą mogły zostać zastosowane w praktyce – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Do konkursu studenci mogą zgłosić prace z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki, obronione na którejkolwiek radomskiej uczelni, poświęcone tematyce rozwoju gospodarczego Radomia, obronione w roku konkursowym (2017) lub w roku poprzednim (2016).

Oceny wszystkich prac dokona kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Radomia. Zostaną przyznane trzy nagrody. Autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 6 tysięcy złotych. Druga nagroda wyniesie 4 tysiące, a trzecia – 2 tysiące złotych.

Zainteresowani udziałem w konkursie będą mogli zgłaszać swoje prace od 1 do 30 czerwca w Wydziale Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Żeromskiego 53, pokój 105, 106.

Komentarze