Radomiak – Bruk-Bet Termalica 1:0! Zieloni z dziewiątym zwycięstwem w sezonie

W spotkaniu 15. kolejki Fortuna I ligi Radomiak Radom wygrał przed własną publicznością 1:0 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to dziewiąte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach!

W 6. minucie Terpiłowski uderzył sprzed pola karnego, ale jego strzał pewnie złapał Kochalski. Pierwsze 15 minut to słaba gra z obu stron. W 22. minucie goście wyszli z kontrą, jednak w sytuacji sam na sam, Misak fatalnie się pomylił.

W 30. minucie wrzutka Makowskiego omal nie zaskoczyła Dybowskiego. Następnie po świetnej akcji Karwota, futbolówkę w ostatniej chwili wybił Putiwcew. W 40. minucie Karwot po dośrodkowaniu Michalskiego, trafił wprost w golkipera drużyny z Niecieczy.

W 47. minucie Leandro oddał groźny strzał, z którym jednak Dybowski sobie poradził. Chwilę później Makowski minimalnie się pomylił. Radomiak bardzo dobrze rozpoczął drugą połowę. W 50. minucie, po świetnej akcji całego zespołu, Michalski znalazł się w dobrej sytuacji, ale uderzył obok bramki gości.

W 53. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Jakubik wypuścił na wolne pole Makowskiego, który mocnym strzałem pokonał Dybowskiego! Cztery minuty później pomocnik Radomiaka znów oddał groźne uderzenie, ale tym razem nie był już tak precyzyjny, jak przy akcji bramkowej.

W 67. minucie Leandro nie wykorzystał 100% okazji, lobując Dybowskiego, ale nie trafiając w bramkę niecieczan. Następnie Wlazło z rzutu wolnego wyraźnie się pomylił. Od 71. minuty Termalica grała w osłabieniu, po czerwonej kartce, za dwie żółte, dla Jovanovicia.

W 73. minucie Leo znów trafił w bramkarza Bruk-Betu. W 86. minucie Makowski uderzył zbyt lekko, by pokonać Dybowskiego. W 90. minucie Gutkovskis jeszcze spróbował pokonać Kochalskiego, ale oddał bardzo mizerne uderzenie.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Miedzią Legnica. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (2 listopada) o godz. 12:40.

Radomiak Radom – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)
Rafał Makowski 53

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro (83, 27. Damian Nowak), 55. Meik Karwot, 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (69, 19. Marcin Kluska), 77. Patryk Mikita – 22. Maciej Górski.

Bruk-Bet Termalica: 22. Karol Dybowski – 13. Mateusz Grzybek, 77. Artem Putiwcew, 96. Przemysław Szarek, 16. Martin Mikovič – 24. Ernest Terpiłowski (62, 6. Dawid Kalisz), 5. Vlastimir Jovanović, 4. Piotr Wlazło, 11. Patrik Mišák (46, 10. Florin Purece), 7. Roman Gergel (74, 20. Jacek Kiełb) – 21. Vladislavs Gutkovskis.

Żółte kartki: Mikita, Kluska – Terpiłowski, Putiwcew, Jovanović, Mikovič.
Czerwona kartka: Vlastimir Jovanović (71. minuta, Bruk-Bet Termalica, za drugą żółtą).

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Widzów: 3802.