Radomiak po dobrym meczu pokonał Sandecję

W spotkaniu 7. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka wygrali przed własną publicznością 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

W 3. minucie dobrą interwencją popisał się Mateusz Kochalski, który na 20 metrze przerwał dobrą akcję gości. Sandecja zaczęła bardzo wysoko, nie pozwalając Zielonym spokojnie rozgrywać piłki na własnej połowie. Nasz zespół potrafił jednak odeprzeć napór Sandecji, wyprowadzając groźne kontry.

W 9. minucie próbę Makowskiego wybił na róg Bielica. Następnie gra się nieco uspokoiła, a na trybunach panowała wyśmienita atmosfera. W 19. minucie Radomiak objął prowadzenie. Z rzutu rożnego dogrywał Michalski, futbolówkę przedłużył Górski, a piłkę do pustej bramki skierował Dawid Abramowicz!

W 21. minucie Bielica z trudem obronił strzał Kaputa. W 34. minucie Danek oddał bardzo niecelne uderzenie. W 43. minucie Górski z ostrego kąta znacznie się pomylił. Zieloni do przerwy zasłużenie prowadzili z Sandecją.

W 51. minucie Makowski uderzył groźnie z wolnego, ale na posterunku był golkiper Sandecji. W 60. minucie Makowski świetnie wystawił piłkę Górskiemu, który strzelił minimalnie obok bramki Bielicy. Chwilę później napastnik Radomiaka nie wykorzystał 100% okazji. Następnie Abramowicz nie trafił… z pięciu metrów do pustej bramki.

W 68. minucie Walski po błędzie Banasiaka kopnął obok bramki Kochalskiego. Cztery minuty później dobrej sytuacji nie wykorzystał Michalski. W 80. minucie Bielica wybił do boku próbę Mikity. Z kolei w 83. minucie na posterunku był Kochalski. W doliczonym czasie gry Thiago znalazł się sam na szóstym metrze, ale uderzył głową obok bramki gospodarzy.

Zasłużone zwycięstwo Radomiaka nad Sandecją! Wynik mógłby być wyższy, ale Zieloni, przede wszystkim w drugiej połowie, byli bardzo nieskuteczni. Liczą się jednak 3 punkty, brawo!

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek (6 września) o godz. 18.

Radomiak Radom – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
Dawid Abramowicz 19

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro (77, 77. Patryk Mikita), 11. Michał Kaput, 3. Mateusz Lewandowski (56, 6. Adam Banasiak), 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (85, 8. Patryk Winsztal) – 22. Maciej Górski.

Sandecja: 1. Daniel Bielica – 9. Adrian Danek (75, 11. Dominik Kun), 28. Michal Piter-Bučko, 7. Grzegorz Baran, 4. Marcin Flis, Damian Chmiel – 20. Maciej Korzym, 16. Michał Walski, 13. Radosław Kanach (86, 10. Thiago), 8. Maciej Małkowski – 91. Mateusz Klichowicz (65, 19. Kamil Ogorzały).

Żółte kartki: Lewandowski, Leândro, Michalski, Kaput – Danek, Kanach.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Widzów: 4026.