Radomiak przegrał w sparingu z GKS-em Bełchatów. Grał Mikita

W przedostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi piłkarze Radomiaka Radom przegrali 0:1 na sztucznym boisku przy ul. Rapackiego z ligowym rywalem – GKS-em Bełchatów. W naszej drużynie wystąpili zawodnicy, którzy nie zagrali w czwartkowym, pucharowym pojedynku z Lechem w Sosnowcu.

Jedyny gol padł w 14. minucie spotkania, gdy z bliska Filipa Majchrowicza pokonał Szymon Łapiński. Zieloni próbowali odpowiedzieć, ale brakowało dokładności, a raz Marcel Szymański, który chwile wcześniej wpakował futbolówkę do bramki przeciwnika, został złapany na minimalnym spalonym.

Wydarzeniem tego sparingu był na pewno fakt, że pierwszy mecz po kontuzji odniesionej w poprzednim sezonie, zagrał Patryk Mikita, który dostał ponad 20 minut od sztabu szkoleniowego i tradycyjnie biegał po lewym skrzydle. Nasz skrzydłowy trenuje już na pełnych obrotach i będzie brany pod uwagę pod kątem gry w rundzie wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Radomiak Radom – GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
Szymon Łapiński 14

Radomiak: Filip Majchrowicz (46. Jan Szpaderski) – Artur Bogusz, Łukasz Wiech, Maciej Świdzikowski, Adam Banasiak – Morimakan Diane (46. Alain Ebwelle), Athanasios Scheidt (77. Dominik Stępień), Michał Kaput, zawodnik testowany I (46. Dominik Banach), zawodnik testowany II (68. Patryk Mikita) – Marcel Szymański (46. Jakub Podsiadło).

GKS: (I połowa) Daniel Niźnik – Marcin Sierczyński, Mateusz Bartków, Michał Pawlik, Mateusz Szymorek – Waldemar Gancarczyk, Damian Hilbrycht, Łukasz Wroński, Filip Laskowski – Szymon Łapiński, Patryk Winsztal. (II połowa) Leonid Otczenaszenko – Łukasz Broź, Mateusz Bartków, Mariusz Magiera, Jakub Staszak – Mikołaj Grzelak, Jakub Bator, Nichita Motpan, Maciej Koziara – Maciej Mas, Bartosz Żurek.