Radomiak rozpoczął przygotowania do nowego sezonuW poniedziałkowe popołudnie piłkarze Radomiaka Radom odbyli pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym do nowego sezonu 2021/2022 PKO Ekstraklasy. W zajęciach wzięło udział 26 zawodników.

Trening odbył się na dobrze przygotowanym boisku przy ul. Struga. Były to wprowadzające zajęcia do cięższych treningów, które czekają nasz zespół w najbliższych dniach. Na wtorek piłkarze Radomiaka mają zaplanowaną siłownie oraz zajęcia na boisku.

– Jesteśmy w dobrych nastrojach. Wydaję mi się, że wszyscy zawodnicy wypoczęli, choć niektórzy zgłaszali drobne urazy i nie są w pełnym treningu. Paru graczy dostało kwarantannę, będą więc mieli indywidualne rozpiski i dołączą do nas w najbliższych dniach. Do obozu powinniśmy być już w pełnym składzie – mówi trener Radomiaka, Dariusz Banasik. Dłuższa wypowiedź szkoleniowca Zielonych we wtorek na kanale RadomiakTV.

ZDJĘCIA Z DZISIEJSZEGO TRENINGU – TUTAJ.

Kadra Radomiaka na pierwszym treningu w letnim okresie przygotowawczym:
Bramkarze: Mateusz Kochalski, Jan Szpaderski, Filip Majchrowicz, Mateusz Kryczka, Wiktor Koptas.
Obrońcy: Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Artur Bogusz, Jonathan Simba, Patryk Wołczyński, Maciej Klimas.
Pomocnicy: Meik Karwot, Michał Kaput, Mateusz Radecki, Miłosz Kozak, Adam Banasiak, Patryk Mikita, Leandro Rossi, Dominik Banach, Jakub Nowakowski, Dominik Stępień, Kacper Pankowski.
Napastnicy: Karol Angielski, Dominik Sokół, Marcel Szymański, Jakub Podsiadło.

Maciej Świdzikowski, Mateusz Bodzioch, Damian Jakubik i Damian Gąska przebywają na kwarantannie, a Raphaela Rossiego, Athanasiosa Scheidta, Filipe Nascimento i Amancio Fortesa zabrakło z powodów osobistych. Na treningu nie było też wypożyczonego do Orląt Radzyń Podlaski – młodzieżowca Kacpra Wiatraka, który zakończył rozgrywki zaledwie tydzień temu i przebywa jeszcze na urlopie.

Kilku zawodnikom kończą się albo wypożyczenia albo mają ważne kontrakty do 30 czerwca 2021 roku. Trwają z nimi lub z ich klubami rozmowy, a o efektach tych rozmów będziemy informować na bieżąco.

Zmiany w planie przygotowań. Obóz w Gniewinie

Zaszło kilka zmian w planie przygotowań Radomiaka do nowego sezonu w PKO Ekstraklasie. Zieloni będą chcieli już w najbliższą sobotę (3 lipca) rozegrać mecz kontrolny. Od wtorku (6 lipca) do niedzieli (11 lipca) nasz zespół będzie przebywał na obozie w Gniewinie.

Po drodze na zgrupowanie podopieczni trenera Dariusza Banasika zagrają sparing z Jagiellonią (godz. 12:00, Kępa koła Sochocina). Na obozie zaplanowano gry kontrolne z Lechią Gdańsk (piątek) i Olimpią Elbląg (sobota). Sparing z Motorem Lublin najprawdopodobniej odbędzie się w piątek, 16 lipca.

Komentarze