Radomiak wygrał w Białymstoku!

W meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka wygrali na wyjeździe 2:1 z Jagiellonią Białystok! Dla naszego zespołu to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Bramki dla Zielonych zdobyli Filipe Nascimento i Maurides. Brawo!

Jagiellonia Białystok – Radomiak Radom 1:2 (1:0)
Marc Gual 12 – Filipe Nascimento 63 (k), Maurides 90

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović – 25. Bogdan Țîru, 72. Mateusz Skrzypczak, 5. Bojan Nastić – 14. Tomáš Přikryl, 26. Martin Pospíšil (63, 6. Taras Romanczuk), 22. Oliwier Wojciechowski (46, 8. Nené), 28. Marc Gual (56, 74. Andrzej Trubeha), 10. Fedor Černych (84, 77. Wojciech Łaski), 27. Bartłomiej Wdowik – 11. Jesús Imaz (84, 9. Bartosz Bida).

Radomiak: 1. Gabriel Kobylak – 30. Mateusz Grzybek (79, 5. Dariusz Pawłowski), 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro, 23. Filipe Nascimento (71, 35. Daniel Łukasik), 10. Roberto Alves, 2. Thabo Cele (84, 97. Dominik Sokół), 20. Luís Machado (46, 7. Lisandro Semedo) – 13. Maurides.

Żółte kartki: Skrzypczak, Imaz, Țîru – Filipe Nascimento, Alves, Luís Machado.
Czerwone kartki: Mateusz Skrzypczak (44. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą), Andrzej Trubeha (70. minuta, Jagiellonia, za brutalny faul).

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 9113.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (14 sierpnia) o godz. 15.

Zapis tekstowej relacji na żywo – TUTAJ.