Radomiak wygrał w sparingu z Lechią

W drugim meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do rundy jesiennej PKO Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom wygrali 2:0 z Lechią Gdańsk.

Sparing odbył się w Gniewinie, gdzie oba zespoły przebywają na obozie. Już w pierwszych minutach nasza drużyna mogła objąć prowadzenie, ale dwukrotnie radomianie uderzali w boczną siatkę. W końcówce pierwszej połowy pewnie strzał Musolitina wyłapał Kochalski.

W 48. minucie Radomiak objął prowadzenie. Dośrodkowanie Miłosza Kozaka z rzutu rożnego na bramkę zamienił Karol Angielski, który głową pokonał golkipera Lechii. W 66. minucie Zieloni podwyższyli prowadzenie, gdy Dušan Kuciak skapitulował po uderzeniu Mario Rondóna, który chwilę później przegrał pojedynek ze słowackim golkiperem. W 85. minucie Filip Majchrowicz w świetnym stylu wybił na rożny strzał Flávio Paixao.

W sobotę o godz. 12:00 Radomiak zagra w Gniewinie z II-ligową Olimpią Elbląg.

Radomiak Radom – Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Karol Angielski 48, Mario Rondón 66

Radomiak: Mateusz Kochalski (Filip Majchrowicz) – Damian Jakubik (Artur Bogusz), Gonçalo Silva (Jonathan Simba), Mateusz Cichocki (Mateusz Bodzioch), Dawid Abramowicz (Mateusz Grudziński) – Leândro (Dominik Sokół), Michał Kaput, Filipe Nascimento (Maciej Świdzikowski), Mateusz Radecki (Mario Rondón), Miłosz Kozak – Karol Angielski (Adam Banasiak).

Lechia: Zlatan Alomerović (Dušan Kuciak) – Mykoła Musolitin (Bartosz Kopacz), Michał Nalepa (Mario Maloča), Kristers Tobers (Bartosz Brylowski), Conrado (Rafał Pietrzak) – Kingsley Sarpei (Mateusz Żukowski), Tomasz Makowski (Maciej Gajos), Jarosław Kubicki (Jan Biegański), Jakub Kałuziński (Filip Koperski), llkay Durmuş (Kacper Sezonienko) – Łukasz Zwoliński (Flávio Paixao).