Radomiak wyraźnie lepszy od Stali Mielec. Zieloni liderem Fortuna I ligi!

W hitowym meczu 11. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka Radom wygrali przed własną publicznością 2:0 ze Stalą Mielec, która przed sezonem była uznawana za jednego z głównych faworytów do awansu. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika, którzy zostali nowym liderem zaplecza Ekstraklasy, to szóste (doliczając Puchar Polski), a piąte ligowe zwycięstwo z rzędu!

W pierwszych minutach przycisnęli goście, spychając naszą drużynę do głębokiej defensywy. Radomiak próbował jednak wyprowadzać groźne kontry. W 10. minucie Karwot uderzył z rzutu wolnego obok bramki Kiełpina. W 16. minucie Jakubik strzelił głową zbyt wysoko, by pokonać golkipera Stali.

Cztery minuty później najprzytomniej w polu karnym zespołu z Mielca zachował się Patryk Mikita, który płaskim uderzeniem pokonał Kiełpina, wyprowadzając Radomiaka na prowadzenie! Chwilę później Nowak z wolnego minimalnie się pomylił. W 30. minucie Mikita trafił w słupek…

W 35. minucie Kochalski nie musiał interweniować po próbie głową Bodziocha. W 43. minucie Karwot z bliska trafił w golkipera Stali. Do przerwy Zieloni prowadzili 1:0, rozgrywając bardzo dobre spotkanie.

W 51. minucie Getinger był bliski… pokonania swojego bramkarza. Następnie podobnie uczynił Bodzioch, po kolejnej świetnej akcji Mikity. Druga połowa już nie odbywała się w takim tempie, jak pierwsza część gry, ale ciągle to radomianie byli częściej w posiadaniu piłki.

W 61. minucie Leandro po indywidualnej akcji trafił w Kiełpina. Trzy minuty później Makowski w imponującym stylu minął rywala, futbolówkę przejął Mikita, dobiegł do pola karnego Stali i mocnym uderzeniem pokonał Kiełpina!

W 74. minucie Radomiak w stylu Barcelony wymanewrował obronę gości, ale strzał Michalskiego był zbyt lekki. W 80. minucie Nowak w dobrej sytuacji kopnął nad bramką Stali. Trzy minuty później Makowski minimalnie się pomylił, po dobrym rozegraniu przez Zielonych rzutu rożnego. Do końca meczu Zieloni pewnie kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając gościom na zagrożenie bramce Kochalskiego.

Zieloni w pełni zasłużenie pokonali Stal i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli Fortuna I ligi, brawo Radomiak!

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (5 października) o godz. 17.

Radomiak Radom – Stal Mielec 2:0 (1:0)
Patryk Mikita 20, 64

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 7. Mateusz Michalski, 55. Meik Karwot, 10. Rafał Makowski, 9. Leândro (63, 27. Damian Nowak; 90, 19. Marcin Kluska) – 22. Maciej Górski, 77. Patryk Mikita (69, 66. Adam Banasiak).

Stal: 87. Seweryn Kiełpin – 11. Szymon Stasik, 24. Lukáš Bielák (67, 90. Josip Barišić), 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger – 14. Łukasz Janoszka (69, 9. Andreja Prokić), 17. Bartosz Nowak, 16. Josip Šoljić (46, 5. Mateusz Żyro), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 10. Mateusz Mak – 19. Adrian Paluchowski.

Żółte kartki: Jakubik – Šoljić, Janoszka, Bodzioch.

Widzów: 3869.
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

Przed meczem odbyła się minuta ciszy dla zmarłego w poprzednim tygodniu kibica Zielonych – śp. Gacka. Foto: Radomiak.pl