Radomiak wznowił treningi. 20 piłkarzy, w tym testowani, na pierwszych zajęciach przed nowym sezonemW czwartkowe popołudnie piłkarze Radomiaka odbyli pierwszy trening w letnim okresie przygotowawczym. W zajęciach wzięło udział 20 zawodników.

Na treningu pojawili się m.in. dwaj pozyskani latem zawodnicy, tj. Miłosz Kozak i Słowak Milan Kvocera. Względem kadry z rundy wiosennej sezonu 2019/2020, zabrakło: Cezarego Miszty, Kacpra Pietrzyka, Kacpra Wiatraka, Adriana Nowosadko, Rafała Makowskiego, Merveille Fundambu i Damiana Nowaka, o których już informowaliśmy, że odchodzą z naszej drużyny.

Ponadto, Michał Grudniewski dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, a Dante Leverock, Mateusz Michalski, Maciej Filipowicz, Marcin Budziński i Maciej Górski, nie przedłużyli wygasających umów z Radomiakiem. To samo dotyczy Petera Mazana, który był wypożyczony do FK Pohronie. Wszystkim tym zawodnikom, dziękujemy za grę w zielonych barwach – czytamy na radomiak.pl.

– Jest mało czasu na przygotowania, ale czasu zawsze brakuje. Późno skończyliśmy ligę, także wydaję mi się, że ci zawodnicy, którzy u nas byli i zostali, są dobrze przygotowani, natomiast rzeczywiście mamy bardzo krótki okres przygotowawczy przed nowym sezonem, teraz praktycznie mamy ten tydzień wprowadzający, od razu z jednym sparingiem, z mocnym rywalem, jakim na pewno jest Górnik Zabrze. Już niektórych zawodników poddaliśmy testom, przede wszystkim wytrzymałościowym. W następnym tygodniu wchodzimy w treningi dwufazowe, ale też pamiętajmy, że będziemy już w nim mieli mecz pucharowy z Miedzią, a tydzień później rusza już liga. Reasumując, mało czasu, ale wiele zespołów jest w podobnej sytuacji, co my, także nie narzekamy, tylko trenujemy, aby jak najlepiej przygotować się do rozgrywek – mówi trener Dariusz Banasik. Pełna rozmowa ze szkoleniowcem Zielonych, w piątek na kanale RadomiakTV na Youtube.

W sobotę Radomiak zagra sparing z Górnikiem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:30 w Zabrzu.

Kadra Radomiaka na pierwszym treningu w letnim okresie przygotowawczym:
Bramkarze: Mateusz Kryczka, Wiktor Pajączek, Wiktor Koptas.
Obrońcy: Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Maciej Świdzikowski.
Pomocnicy: Mateusz Lewandowski, Adam Banasiak, Michał Kaput, Miłosz Kozak, Milan Kvocera.
Napastnicy: Leandro, Dominik Sokół, Marcel Szymański, Jakub Podsiadło

oraz pięciu zawodników testowanych.

Jakub Nowakowski i Patryk Mikita są kontuzjowani, a Dawida Abramowicza, Dominika Stępnia i Meika Karwota zabrakło z powodów osobistych.

KomentarzeCLOSE
CLOSE