Radomiak zremisował w sparingu z Górnikiem

W meczu kontrolnym rozegranym w Zabrzu, piłkarze Radomiaka Radom zremisowali 3:3 z miejscowym Górnikiem. Bramki dla Zielonych zdobyli: testowany napastnik, Dominik Sokół i młodziutki Marcel Szymański!

W naszej drużynie testowanych było siedmiu graczy. O ich przydatności do zespołu, zadecyduje trener Dariusz Banasik. Do przerwy nie oglądaliśmy w Zabrzu bramek.

W drugiej połowie, worek z bramki został rozwiązany. Najpierw dwukrotnie Mateusza Kryczkę pokonał Piotr Krawczyk, ale później do głosu doszli już radomianie. Najpierw gola strzelił testowany napastnik, a następnie do remisu doprowadził Dominik Sokół.

Następnie, po indywidualnej akcji, w poprzeczkę trafił Miłosz Kozak. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę za ostry faul otrzymał Sokół, ale sędzia pozwolił, aby w jego miejsce na placu gry zameldował się 15-letni Marcel Szymański.

W 75. minucie, po faulu na Leandro, sędzia podyktował rzut karny dla Radomiaka, ale strzał Brazylijczyka z jedenastu metrów, obronił bramkarz gospodarzy. W kolejnych minutach, z bramki cieszył się i Górnik, i Radomiak (dla Zielonych trafił młodziutki Szymański!) i sparing zakończył się remisem 3:3.

Za tydzień – w sobotę (22 sierpnia) Radomiak zagra na stadionie MOSiR w Radomiu z Miedzią Legnica. Będzie to mecz 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Początek o godz. 14:30.

Górnik Zabrze – Radomiak Radom 3:3 (0:0)
Bramki: Piotr Krawczyk 2, Adam Ryczkowski – Testowany VI, Dominik Sokół, Marcel Szymański

Górnik (wyjściowy skład): Kudła – Paluszek, Kubica, Koj, Michalski, Bainović, Ściślak, Hajda, Pranica, Ryczkowski, Krawczyk.

Radomiak: Kryczka – Jakubik, Cichocki (46. Testowany VII), Świdzikowski, Testowany I (46. Banasiak) – Kvocera (46. Kozak), Testowany II (46. Karwot), Testowany III (46. Lewandowski), Testowany IV (75. Stępień), Testowany V (46. Leandro) – Testowany VI (60. Sokół, 70. Szymański).

Czerwona kartka: Dominik Sokół.

W 75. minucie Leandro nie wykorzystał rzutu karnego.