full screen background image

Radomianie respektują zakazNawet 500 złotych mandatu – to kara finansowa, która grozi teraz za spacer po lesie. Zakaz wstępu do lasów został wprowadzony w piątek w związku z epidemią koronawirusa. Okazuje się, że radomianie stosują się do nowego obostrzenia

20 interwencji w 23 nadleśnictwach w regionie  – to wynik weekendowej kontroli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Leśnicy w związku z zakazem wstępu do lasów, sprawdzili czy mieszkańcy przestrzegają nowego obostrzenia. Zdaniem Edyty Nowickiej, rzeczniczki prasowej Regionalnej Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu – wyniki kontroli świadczy o zdyscyplinowaniu mieszkańców. Obyło się bez interwencji policji i został wystawiony tylko jeden mandat.

Zakaz wstępu do lasów został wprowadzony, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Za jego nieprzestrzeganie grozi mandat w wysokości 500 zł. To obostrzenie obowiązuje od piątku do odwołania. Jak podpowiada Nowicka – w tym czasie warto zaplanować sobie przyszłe wycieczki i skorzystać z internetowej oferty Lasów Państwowych. 

Na fanpage’u Regionalnej Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu udostępnione są wirtualne spacery po lesie. W ten sposób można odwiedzić m.in. Rezerwat Źródła Królewskie.

Komentarze