Radomianie w Młodzieżowym SejmikuSiedmiu ambitnych uczniów szkół średnich z regionu radomskiego weszło w skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jako radni będą reprezentować interesy młodzieży i działać na rzecz zwiększania udziału młodych ludzi w życiu publicznym województwa

Są głosem młodzieży w zarządzie województwa mazowieckiego – 7 uczniów szkół średnich z okręgu radomskiego weszło w skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. To nowo powołana jednostka, którą tworzy 51 radnych wybranych spośród 197 kandydatów. Dziś odbyło się pierwsze spotkanie radomskiej reprezentacji z wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim.

Reprezentanci regionu radomskiego to ambitna młodzież, która chce mieć realny wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu. Chcą służyć innym, wdrażać proekologiczne rozwiązania i wspierać kulturę.

Młodzieżowy sejmik będzie działał zgodnie z podejściem „od problemu do rozwiązania” pracując podczas sesji, komisji oraz spotkań roboczych w poszczególnych okręgach.

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego odbędzie się w czwartek, 12 grudnia.

Komentarze