Radomianka Wicemistrzynią Polski w Maratonie!

45 Maraton, który odbył się w Dębnie, okazał się szczęśliwy dla biegaczki z Radomia – Karoliny Wiśniewskiej. Zawodniczka reprezentująca klub UKS Technik wywalczyła pierwszy dla Radomia medal w kategorii kobiet.

W tegorocznym 45 Maratonie w Dębnie wzięło udział ponad 2300 sportowców. To rekordowa liczba uczestników, którzy wystartowali w biegu maratońskim na dystansie prawie 43 km. W ramach zawodów zostały także rozegrane 38 PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Maratonie. Radomianka Karolina Wiśniewska zameldowała się na mecie jako druga za Karoliną Pilarską z klubu WKB Meta Lubliniec. Na najniższym podium stanęła multimedalistka Mistrzostw Polski Arleta Meloch z klubu GKS Olimpia Grudziądz. Warto podkreślić, że wszystkie 3 zawodniczki wbiegły na metę w odstępach 20 sekundowych.

Karolina Wiśniewska jest trenowana przez Artura Błasińskiego jedynego medalistę w historii radomskiego maratonu w kategorii mężczyzn. Błasiński w roku 2002 stanął na podium w Dębnie zajmując, tak jak Karolina, drugie miejsce.