Radomka już o krok od brązowego medalu

W drugim meczu o brązowy medal Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe 3:2 z ŁKS Commercecon Łódź i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0.

Początek meczu był wyrównany i od stanu po 8 radomianki zdobyły trzy punkty. Był czas dla ŁKS-u Commercecon i zespół ten zaczął grać znacznie lepiej. Gospodynie odrobiły straty i miały minimalną przewagę. Po ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król było 22:20, a za chwilę radomianki straciły kolejny punkt po błędzie. W końcówce Radomka zaczęła odrabiać straty, ale łodzianki rzutem na taśmę wygrały 25:23. Dla gospodyń po sześć punktów zdobyła Zaroślińska-Król oraz Klaudia Alagierska.

Ta ostatnia kontynuowała dobrą grę w drugiej partii po której zakończeniu miała zdobytych 11 punktów, w tym po jednym zagrywką i asem. Łodzianki w tym fragmencie meczu miały przewagę. Zespół gości ograniczył się tylko do odrabiania strat. W naszej drużynie Bruna Honorio zdobyła 13, a Ana Bjelica 12 punktów. Jednak nie miały one wsparcia w swoich koleżankach.

W trzeciej partii górą były już radomskie „strzelby”. Bruna Honorio dodała dziesięć punktów. Radomka prowadziła 7:4 i 10:6. Gospodynie zdobyły dwa punkty, ale przejąć inicjatywy nie były w stanie.

Po czterech setach pięć zawodniczek w drużynie łódzkiej miało dziesięć i więcej punktów. Zaroślińska-Król miała na koncie 23. Po drugiej stronie siatki punktowały głownie dwie siatkarki, ale za to jak – Bruna Honorio dociągnęła do 30, w tym dwa w bloku, a Ana Bjelica, która rozgrywała bardzo dobre spotkanie, miała o siedem mniej. Set trzymał w napięciu do ostatnich piłek i radomianki zasłużenie doprowadziły do tie-breaka.

Ostatniego seta radomianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Dobrze w piątym secie grała Ana Bjelica. Przyjezdne prowadziły 9:3 i spokojnie utrzymały przewagę do końca, kończąc niesamowitą pogoń na zwycięstwie i przybliżając się do brązowego medalu!

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: Radomka – ŁKS 2:0

Trzecie spotkanie zaplanowano na sobotę (godz. 14:45) w hali MOSiR w Radomiu.

ŁKS Commercecon Łódź – E.Leclerc Moya Radomka Radom 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 23:25, 9:15)

ŁKS: Wójcik 10, Lazović 18, Ninković 14, Bongaerts 3, Alagierska 14, Zaroślińska-Król 25, Saad (libero) oraz Strasz (libero), Pacak 1, Pasznik, Kalandadze 1.

Radomka: Bjelica 28, Samara Rodrigues 9, Bruna Honorio 34, Łukasik 8, Moskwa 8, Skorupa 4, Witkowska (libero) oraz Bałucka, Twardowska, Biała, Picussa 3.

MVP: Bruna Honorio (Radomka).